İçeriğe geç
Telefon: +90 533 372 83 83

Satış Sözleşmesi

Bir tarafta ilerleyen maddelerde Müşteri olarak anılacak olan gerçek ve/veya tüzel kişi ve bir tarafta ilerleyen maddelerde Otel olarak anılacak olan adres KADEME TURİZM İNŞAAT LTD. ŞTİ.  LİSSİYA HOTEL  –Kabak Mah, D:No:16, 48300 Fethiye/Muğla / TÜRKİYE ; ilerleyen maddelerde Taraflar olarak anılacak olan bu taraflar; işbu sözleşmenin resmi bir teklif olduğunu, ücretli konaklama hizmetinin sunulması için tüm şartları içerdiğini, aşağıda belirtilen tüm şartların taraflar için bağlayıcı olduğunu, https://lissiyahotel.com ve https://lissiya.rezervasyonal.com/ internet sayfasında yer aldığını, müşteri tarafından değiştirilmeyeceğini göz önünde bulundurarak, işbu sözleşmeyi aşağıdakiler çerçevesinde akdetmiş bulunmaktadırlar:

1. Sözleşme Konusu

1.1. İşbu sözleşme uyarınca Otel, Müşterinin talebi üzerine Otelde konaklama hizmetini sunmakla yükümlüdür (ilerde ‘Hizmet’ olarak anılacak).

1.2. İşbu sözleşmenin imzalanmasıyla birlikte Müşteri; otelde konaklama kuralları, rezervasyon kuralları ve tarifeleri hakkında bilgilendirildiğini teyit edecektir.

1.3. İşbu sözleşme akdedildiği andan itibaren Otel, Müşterinin talebini teyit edecektir.

2.Konaklama Rezervasyonun Şekli

2.1. +90 533 372 83 83 – 90 0252 642 11 05-07 numaralı rezervasyon hatlarımızdan arayarak veya https://lissiyahotel.com nternet sayfasındaki rezervasyon formunun doldurulması yoluyla  veya https://lissiya.rezervasyonal.com/  rezrvasyon sayfamızdan gerçekleştirilebilir.

2.2. Müşteri talebini fesih etmek veya herhangi bir değişiklik yapmak istediği durumda +90 533 372 83 83 – 90 0252 642 11 05-07 telefon numaralarımızdan arayarak yada  +90 533 372 83 83 nolu whatsapp hattımızdan yazarak  Otelin Rezervasyon Ofisine başvurabilir veya info@lissiyahotel.com  e-mail adresine e-mail göndererek değişiklik yapılmak istenen tarihi belirterek değişiklik talebinde bulunabilir.

2.3. İade edilebilir seçeneğinden rezervasyon oluşturulmuşsa,  rezervasyon tarihinden itibaren 7 iş günü öncesine kadar ücretsiz iptal edilebilir. 7 günden az süre kalan iptallerde iade yapılmaz.

Non-refundable : Rezervasyon bedelinin tamamı rezervasyon sırasında alınır ve iptal iade yapılmaz.Ön ödeme ile yapılan rezervasyonlarda da ön ödeme bedeli iade edilmez.

Misafir bildirimsiz şekilde tesise giriş yapmaz ise no-show uygulanır  ve bedelin tamamı alınır.

Misafir konakladığı süre içerisinde  keyfi değiliklik yapmak istediği takdirde hiçbir şekilde ödeme iadesi yapılmaz.

2.4. Müşterinin, rezervasyonunda değişiklik yapma talebini otelin hizmet sunma tarihinden en geç 30 gün önce otele iletmesi gerekmektedir. (Madde 2.5)

2.5. Lissiya Hotel önceden belirlemiş olduğu pazar ayrımına göre farklı fiyat politikası uygulama hakkına sahiptir. Rezervasyon değişikliği, tarih değişikliği, kişi sayısı değişikliği ve oda tipi değişikliği talep edildiği günün şartlarındaki  kota fiyatlarından yapılacaktır.

2.6. İşbu sözleşme ile Müşteri, kayıt sırasında özel indirimin uygulandığı dönemdeki rezervasyonda herhangi bir sebepten dolayı değişiklik yaptığı/yapmak istediği takdirde rezervasyonun, söz konusu rezervasyon değişiklik talebinin teyit edildiği tarih sırasında uygulanan fiyatları göz önünde bulundurarak yapılacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

2.7. 16 yaş altı çocuk kabul edilmemekte. yetişkin fiyatı uygulanmaktadır.

3.Ödeme Şekli

3.1. Müşteri, Online rezervasyon sistemi aracılığıyla kredi kartıyla yapılan ödemeler sırasında kendi kredi kartı bilgilerini sisteme girecektir.

3.2. Müşteri rezervasyon ödemesini kredi kartı ile tek çekim veya anlaşmalı bankaların uyguladığı taksit seçeneklerine göre yapabilecektir. Müşteri taksitli ödemeyi seçmesi durumunda Taksit seçeneklerinde oluşan vade farkını peşinen kabul etmiş sayılır.

3.3. Otel, kredi kartı bilgilerinin ve bilgilerin sunulduğu sistemin, bilgilerin herhangi durumda ve herhangi şekilde görünmesini veya kopyalanmasını engelleyen özel bir güvenlik sisteminin koruması altında olduğunu kabul ve beyan eder. Otel, aynı zamanda, zarar verici programlar ve Müşterinin bilgisayarından kaynaklanan buna benzer program sistemleri ve müşterinin dikkatsizliği sebebiyle, bilgi, belge ve sırların üçüncü şahıslar tarafından öğrenilmesi dolayısı ile meydana gelen zararı karşılamayacak ve bundan hiçbir şekilde sorumlu tutulmayacaktır.

3.4. Müşteri faturayı otelde teslim alacaktır.

4.Ödemenin İade Şekli

4.1. İade edilebilir seçeneğinden yapılan rezervasyonlarda, rezervasyon tarihinden itibaren 7 iş günü öncesine kadar ücretsiz iptal edilebilir. 7 günden az süre kalan iptallerde iade yapılmaz.

İade Edilmez seçeneğinden yapılan rezervasyonlarda, rezervasyon bedelinin tamamı rezervasyon sırasında alınır ve iptal iade yapılmaz.

Ön ödeme ile yapılan rezervasyonlarda da ön ödeme bedeli iade edilmez.

Misafir bildirimsiz şekilde tesise giriş yapmaz ise no-show uygulanır  ve bedelin tamamı alınır.

Misafir konakladığı süre içerisinde  keyfi değişiklik yapmak istediği takdirde hiçbir şekilde ödeme iadesi yapılmaz.

4.2. Rezervasyon kaydı sırasında, kredi kartıyla yapılan ödemelerde geri ödeme, ödemenin yapıldığı kredi kartına geri yatırma işlemi yapmak suretiyle yapılacaktır.

4.3. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde işlem ücreti ve komisyon kesildikten sonra kalan tutar iade edilecektir.

5.Konaklama Şekli

5.1. Giriş sırasında Müşterinin yaşı ve kimliği kontrol edilecektir. Müşterinin yanlış bilgi vermesinden dolayı yapılan harcamaları Müşteri karşılayacaktır.

5.2. Müşteri, otele vardığı saat kaç olursa olsun, otele giriş günü en erken saat 14.00 itibari ile odaya yerleşeceğini ve otelden çıkacağı saat kaç olursa olsun en geç saat 11.00’de odadan çıkış yapacağını, odadan çıkış yaptıktan sonra kendisine verilecek ek hizmetin bedelini ödeyeceğini kabul edecektir.

5.3. Rezervasyon kayıt esnasında konaklama ücretinin tamamı alınacaktır.

5.4. Evcil hayvanlar otel tarafından kabul edilmeyecektir.

5.5. Müşterinin otele yerleştikten sonra Otelin konaklama taahhütlerini yerine getirmemesi dışında bir sebepten dolayı hizmetten vazgeçmesi durumunda yapılan ödeme geri iade edilmeyecektir.

6.Tarafların Sorumluluğu

6.1. Müşteriye kalitesiz hizmet sunulduğu durumda müşteri, şikâyetini yazılı şekilde konakladığı esnada otel temsilcisine bildirecektir. Aksi takdirde Otel tarafından sunulan hizmet kusursuz ve zamanında sunulmuş sayılacaktır.

6.2. Müşterinin, sözleşmenin herhangi bir maddesini ihlal etmesi durumunda Müşteri, yapmış olduğu ihlal sonucu otelin uğradığı her türlü zararı karşılamayı kabul ve taahhüt eder.

6.3. Misafir, otel düzenini bozacak hal ve tavırlarda bulunması halinde, otel misafirin ücret iadesi yapılmadan oteli terk etmesini isteme hakkına sahiptir.

6.4. Tesiste konaklayan misafirlerimizin dışarıdan gelen ziyaretçileri yönetim kurulunun almış olduğu karara istinaden tesise alınmayacaktır. Konaklayan misafirin onayı olması halinde gelen ziyaretçi için günübirlik kullanım koşulları ücretli olarak uygulanır.

7. Diğer Hükümler

7.1. Olumsuz hava şartları, grev-lokavt, terör, askeri harekât, sel, yangın vs. Bu tür durumların meydana gelmesi durumunda otel, hizmet vermeye devam etmeyebilir. Bu durumda rezervasyonu olup ödeme yapmış olan misafirlere ödemeleri iade edilir.

7.2. Otel, bayram veya yeni yıl vb. diğer bayram programları dolayısı ile otele gelecek sanatçıyı otele bağlı olmayan sebeplerden dolayı değiştirme hakkını saklı tutar. (sanatçının hastalığı, mücbir sebepler vs.).

7.3. İşbu sözleşme uyarınca doğacak ihtilafların çözülmesi gerektiğinde yetkili mahkeme Fethiye mahkemeleridir.

7.4.Misafirin otel kaynaklı konaklamasına bir engel çıkar ise otel yetkilileri misafiri aynı bölgede eşdeğer nitelikte bir tesise aktarabilir